kahveden daha fazlasi woc coffee
makine ekipman
WOC turk kahvesi
espresso kahve woc coffee

#woc_coffee Instagram Shop

Instagram has returned invalid data.

Kahve Satın AlToptan Kahve, Türk Kahvesi, Espresso, Yöresel Kahve ve Filtre Kahve Online Satış

Kahve kelimesinin uluslararası tanınan ve bilinen anlamına baktığımızda, kahve ağacının kavrulmuş, öğütülmüş veya ezilmiş tohumlarının infüzyonundan oluşan bir içecek olarak karşımıza çıkıyor. Uluslarası aramalarda kahve satın al kelimesi coffee, çekirdeği ise coffee bean olarak anılmaktadır. Kahve çekirdeklerinin infüzyonundan kasıt, Kökboyası yani Rubiaceae familyasının Coffea ismini verdiği ağaç olan kahve ağacının meyvelerinin içindeki çekirdeklerin kavrulup öğütülmesi ile elde edilen kahvenin toz halinin su ile karıştırılmasıyla hazırlanan bir içecek türüdür. Kahve sertlik derecesini ayarlamak için ise suyla karıştırılarak hazırlanan kahve içeceği içerisine süt eklenmektedir. Çoğu kahve sever günümüzde sütsüz tükettiği gibi, sütle tüketen kahve sever sayısı da gün geçtikçe artmaktadır.

Kahve Satın Al

Kahve satın al deyince ilk akla gelen markalardan biri olma yolunda ilerleyen WOC Coffee olarak, yöresel dünya kahvelerini ithal ederek değerli kahve severler için kavuruyoruz. Özel reçetelerle kavurarak son kullanıcıya sunduğumuz kahvelerimizi satın alan değerli müşterilerimiz her defasında aynı lezzeti almaktadırlar. Kahve kavurma reçetelerimiz asla değişiklik göstermez ve bu sayede satın aldığınız kahve lezzeti WOC Coffee ürünlerinde hep aynı kalır. İnternetten kahve satın almak son dönemlerin en popüler hareketlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kahve satın al denildiğinde WOC Coffee beliriyor karşınıza ve kolay ve güvenilir arayüzümüz üzerinden kredi kartı ile çekirdek veya öğütülmüş kahve siparişi verebilirsiniz. Güvenle kahve satın almak için doğru adres: WOC Coffee. Kahve satın almak hiç bu kadar kolay ve güvenilir olmamıştı. Sen de WOC Coffee’den kahve satın al taptaze kapına gelsin!

Filtre Kahve Satın Al

Filtre kahve satın al sağlıklı kal diyerek yöresel filtre kahvenin insan sağlığındaki yerini unutmamak gerekir. Filtre kahve evde, işte kısacası her yerde hayatımızda olmalıdır. Filtre kahve satın al mutlu kal da demek mümkündür. Çünkü filtre kahve sindirim sistemini hızlandırarak rahatlatıcı etkiye sahiptir. Bazı kahve severler aşırı kafein almaktan çekinmektedirler. Bunun da çözümü Vietnam yöresine ait hasatı decaff yani kafeinsiz olan kahve kullanmaktır. Filtre kahvenin içerdiği kafeinden doğayı kahve satın almaktan çekinen değerli müşterilerimize önerimiz Vietnam Decaff kahve satın almalarıdır.

Eğer mutsuzsan filtre kahve satın al ve tüketmeye hemen başla. Her yörenin kendine has aroması ve tadı olup, bağımlılık yapan etkisi ile de filtre kahve günümüzün belirli saatlerini süsleyen önemli bir noktaya gelmiştir. WOC – World of Coffee olarak bize soran kahve severlere filtre kahve satın al diyerek onları kaliteli kahve WOC Coffee’yi deneyimlemeleri için ikna ediyoruz. WOC Coffee filtre kahve satın alan müşterilerimiz bir daha başka bir marka tercih edemiyorlar. Çünkü organik koşullarda kavurduğumuz yöresel filtre kahvelerimiz birinci kalite olup, damak tadına çok uygun üretilmektedir.

Tümünü Göster

Kahve Çeşitleri

Kahve dünyası oldukça gelişmiştir. Ülkemizde gelişen kahve tutkunluğu ile artık herkes kavrulmuş kahve çekirdeğini tanır hale geldi. Kahve çeşitlerine baktığımızda çekirdek kahve, kapsül kahve, filtre kahve, Türk kahvesi gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Ancak gerçek bir kahve ağacını tanımıyor olmamız oldukça normal. Biz size bu tanıtım yazımızda kendin için birşeyler yap ve kahve satın al sloganımızla kahve satışı yapmadan önce öncelikli kahve çeşitleri olmak üzere, kahvenin nasıl üretime başlandığını, kahve tarihini kahve ağacının nasıl koşullarda yetiştirildiğini anlatacağız. Aynı zamanda toptan kahve satışı da yapmakta olan WOC Coffee ile iletişime geçerek toptan kahve ayrıcalıklarını yaşayabilirsiniz.

Çekirdek Kahve

Çekirdek kahvenin aslında bir bitki olduğunu ve parlak kırmızı kahve meyvelerinin içinden çıktığını ve birçok işlemden geçtiğini biliyorsunuzdur. Meyve içinden çıkan kahve çekirdeklerinin kavrulmuş ancak öğütülmemiş haline çekirdek kahve denir. Çekirdek kahvede lezzet ve kalite değişimi çekirdek çeşidine bağlıdır. 3 ana kahve çekirdeği çeşidi vardır. Bu kahve çekirdeklerinin isimleri Robusta, Liberica ve Arabica. Bu çekirdeklerin de alt tipleri vardır. Bu tür çekirdekler işlenir ve hasat edilirken farklı aromaları alırlar. Ana çekirdek kahve çeşitleri aşağıdaki gibidir:

Liberica: Liberica, Arabica ve Robusta’ya göre düşük verimli bir kahve türüdür.

Robusta: Diğer türlere göre% 2.5 daha fazla kafein içeren bu kahve türü oldukça güçlü bir tada sahiptir.

Arabica: Düşük kafeinli ve pürüzsüz bir tada sahip bu kahve çekirdeği aromatik ve lezzetlidir. Dünyadaki kahvenin% 80’i bu tür fasulyelerden üretiliyor. Hatta Türk Kahvesi de arabica çeşidi bir kahve türüdür.

Filtre Kahve

Neredeyse her çeşit kahve (espresso da dahil olmak üzere) bir şekilde filtre edilerek tüketime sunulur. Kahvenin filtre edilerek sunulmuş haline filtre kahve denir. Filtre Kahve genellikle farklı demleme ekipmanları ile hazırlanmaktadır.

  • Aeropress
  • V60
  • Chemex
  • Batch Brewer
  • Sifon

Demlemede uygulanan basınç kahvenin verdiği aroma ve tadı değiştirecektir. Tipik bir espresso, yaklaşık 1: 2 kahvenin suya oranına sahipken, filtre kahvesi yaklaşık 1:16 kahvenin suya karışımıyla hazırlanır. Bu demleme tipi ile değişen oranlar kahve tadını nasıl etkiler? Filtre kahve, espresso kahve ile karşılaştırıldığında, filtre kahvenin lezzeti ince detaylar içerir ve kahvenin yöresel aroma tadını alırsınız.

Kısacası kıyaslama yapmanız açısından espresso kahve viski gibiyse, filtre kahve daha çok şarap gibidir.

Filtre Kahve Nasıl Yapılır

Filtre Kahve için kullanacağınız sıcak su kesinlikle kaynar sıcaklıkta olmamalıdır. Kaynar su ile kahveyi karşılaştırmak, kahvenin anında yanmasına ve dolayısıyla kahve tadının acı olmasına neden olur. Kahvenizin lezzetinin tatminkar olması için bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Suyu kaynattıktan sonra, ağzı açık şekilde 1-2 dakika kadar ısısının 15-20 derece düşmesini bekletmelisiniz. Böylelikle ideal ısıyla filtre kahve demlemeniz mümkün olacaktır. Dolayısıyla kahve aromasını tam olarak alacağınızı göreceksiniz.

Espresso Kahve

Espresso kelimesi ess-PRESS-oh kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. ESS ilk yudumu, press yutmayı ve oh kelimesi ise krema tadına verilen tepkiyi ifade eder. Espresso kahve, tam aromalı, konsantre bir kahve türüdür. Çok ince öğütülmüş kahve çekirdeğine basınçlı sıcak su püskürtülerek yapılır. Bu sürece “shot çekmek” denir, espresso shot ifadesi de buradan gelmektedir.

Çoğu kahvenin aksine espressolarda “krema” bulunur. Espresso kahve kreması yani kahvenin üzerinde oluşan hava kabarcıkları, ince öğütülmüş kahvenin yağlarıyla birleştiğinde oluşan kırmızımsı kahverengi renkte bir köpüktür. Krema, zengin esans ve espresso kahve aromasını beraberinde getirir. Çoğu zaman, espresso kreması uzman bir barista tarafından hazırlanırsa tadına doyum olmaz.

Krema ve espresso’nun hızlı karışma işlemi, espresso’ya filtre kahveden daha uzun bir tat ve daha uzun bir kafein içeriği sunan daha dolgun bir lezzet verir.

Kapsül Kahve Nedir?

Kapsül kahve, alüminyum folyo contalı, çekilmiş kahve (veya daha yeni makine uyumlu markalı kapsüller içinde, içinde Milo veya Red Espresso gibi bir ürün) bulunan plastik kaplardır.

Kapsül kahve, açık veya kapalı bir sistemin bir parçasıdır; açık sistemler, daha geniş bir ürün yelpazesinin makinede kullanılmasını sağlar, çünkü kapsülleri o makineyle uyumlu birçok üretici vardır.

Kapalı sistem kapsülleri Nespresso kahve kapsüllerinin içeriklerini içerir, bu sadece makinenizde yalnızca bir marka uyumlu kapsül kahve kullanabileceğiniz anlamına gelir.
Kapsül kahve yaygın olarak nemli olarak bildiğimiz bir üründür ve sadece öğütülmüş kahve için değil, bir dizi üründe kullanılır.

Toptan Kahve

WOC Coffee olarak perakende satışlarımızın yanı sıra toptan kahve konusunda da cafe sahiplerine ve toptan kahve satışı talep eden işletmelere çözümler sunmaktayız. Uygun fiyatlandırmalarla toptan kahve satışı hizmetimiz bulunmaktadır. Bunun için iletişim sayfamız üzerinden müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Türk Kahvesi

Türk kahvesi Türk kültürünün vazgeçilmezidir. Özünde brezilya kahve çekirdeklerinin kavrumu ve taş değirmende öğütülmesi ile elde edilir. Kaliteli Türk kahvesi için WOC Coffee marka Türk kahvesi sipariş verebilirsiniz.Vazgeçemeyeceğiniz kalitede ve nitelikte bol köpüklü Türk kahvesi için ürünümüzü deneyin.

Kahve Ağacı

Kahve ağacı, enerji ve verimliliğini koruyarak hasada yardımcı olmak için kısa budanır. Ancak budanmaması durumunda 9 metre yüksekliğe kadar büyüyebilir. Her kahve ağacı yeşil ağırlıklı olup mumsu yapraklara sahiptir. Kahve ağacı hızlı büyüyebilen bir ağaçtır. Sürekli büyüyebildiği için, çiçekleri, yeşil kahve meyveleri ile olgun meyveleri aynı anda tek bir ağaçta görmek mümkündür.

Bir kahve ağacının dallarının ilk çiçeklenmeden sonra olgunlaşması ve tam meyve üretimine ulaşması için yaklaşık 5 yıllık bir büyüme makul olan süredir. Kahve bitkileri 100 yıla kadar yaşayabiliyor olsa da, genellikle 7 ila 20 yaşları arasında en verimli olanlardır. Uygun bakım, çeşitliliğe bağlı olarak yıllar boyunca verimlerini koruyabilir ve hatta artırabilir. Ortalama bir kahve ağacı, yılda 10 kg kahve meyvesi, yeşilinden arındıktan sonra kalan 2kg kahve çekirdeği üretir.

Ticari olarak yetiştirilen tüm kahve çeşitleri dünyanın çeşitli bölgelerinde üretilebilmektedir. Ağaçlar ılıman iklimi olan, sık yağmur alan ve gölgeli zengin topraklarda çok iyi yetişir.

Kahvenin Tarihi

Kahvenin nasıl ve ne zaman keşfedildiğini kimse tam olarak bilmiyor, ancak kahvenin doğuşu hakkında birçok efsane mevcut. Bu efsanelere baktığımızda:

Bir Etiyopyalı Çoban Efsanesi

Dünyada yetişen tüm kahvelerin yüzyıllar öncesindeki doğuş yerini Etiyopya’daki antik kahve ormanları olarak söylememiz mümkün. Etiyopya’da efsaneye göre, Kaldi isimli keçi çobanı ilk önce bu sevilen çekirdeklerin potansiyelini keşfetti.Efsaneye göre Kaldi’nin belli bir ağaçtan keçilerinin meyveleri yedikten sonra hayvanlarının aşırı enerjik hale geldiğini, geceleri uyumak istemediklerini fark ettikten sonra kahveyi keşfettiğini gösteriyor.

Kaldi, kahve meyvesinin hayvanlarda gösterdiği etkileri ve sonuç bulgularını yetkili rahiplere bildirmesiyle kahve tarihi başlıyor. Başrahip Kaldi’nin tesbitlerini manastırdaki diğer yetkili kişilerle paylaşarak enerji veren meyvenin yani bugünkü tabiriyle kahvenin bilgisi yayılmaya başlıyor.

Kahve meyvesinin etkileri hızla doğuya ilerlerken ve Arap yarımadasına ulaştığında, bu meyvenin dünyadaki bugünkü yerini almasındaki en büyük temeller atılmaya başlanmıştı.

Arap Yarımadası’nda Başlayan Kahve Yetiştiriciliği

Kaldi’nin tesbiti ile kahve konusunda büyük ilerlemeler kaydedilerek Arap Yarımadası’nda kahve yetiştiriciliği ve ticareti başlamıştır. 15. yüzyılda, Arabistan’ın Yemen ilçesinde kahve yetiştirilmeye başlandı. 16. yüzyılda Pers, Mısır, Suriye ve Türkiye’de de yetiştirilmeye başlandığı bilinen tarih bilgileri arasında yer alıyor.

Kahve sadece evlerde tüketilmekle kalmayıp aynı zamanda Yakın Doğu’daki şehirlerde ortaya çıkmaya başlayan qahveh, khaneh adı verilen çok sayıda kahvehanede de içilmeye, ikram edilmeye başlandı. Kahvehanelerin bu dönemlerde parlayan popülaritesi inanılmazdı. İnsanlar her türlü sosyal faaliyet için kahvehanelere giderek sık sık kahve tüketmeye başladılar; aynen son dönemde ülke ve dünya genelinde tekrar yaygınlaştığı ve popülaritesinin arttığı gibi…

Müşteriler kahvehanelerde sadece kahve içip sohbet etmekle kalmayıp aynı zamanda müzik dinletilerine de katılabiliyorlardı. Bir nevi kültür yuvaları haline gelmişti kahvehaneler. Kahvehaneler bir süre sonra “Bilge Okulları” olarak adlandırıldı ve bilgi alışverişleri için çok önemli merkezler haline geldi.

Kahvenin Avrupaya Gelişi

Avrupalı ​​gezginler ve keşifçiler sıradışı içeceğin hikayelerini ve bilinirliğini 17nci yüzyılda Avrupa’ya getirdiler. Gün geçtikçe Avrupa’daki kahve tutkunluğu da artmaya başladı.

Bazıları bu yeni içeceğe şüphe ya da korku ile tepki vererek “Şeytanın acı icadı” olarak nitelendirdiler. Yerel din adamları 1615’te Venedik’e geldiklerinde kahve içenleri ve genel olarak bu meyveyi kınadılar. Tartışmalar büyüyünce Papa kahve hakkında kesin bir hüküm vermeden önce içeceğin tadına bakmaya karar vermiş ve denedikten sonra o kadar tatmin edici bulmuş ki kullanımına yönelik onayı tereddüt etmeden vermiş.

Yaşanan benzer polemikler ve tartışmalara rağmen kahvehaneler hızla İngiltere, Avusturya, Fransa, Almanya ve Hollanda’nın büyük şehirlerinde sosyal aktivite ve iletişim merkezleri haline geldi.

Kahve, bira ve şarap gibi içecek haline gelerek, kahvaltı içeceği olarakta yerini almaya başladı. Alkol yerine güne kahve içerek başlayan Avrupa’daki halk enerjik zihin ve bedenleri ile şaşırtıcı bir şekilde çalışma performanslarında ve yaşam kalitelerinde artış göstermeye başladı.

17. yüzyılın ortalarına gelindiğinde Londra’da, çoğu tüccar, nakliyatçı, broker ve sanatçı gibi müşterilere sahip 300’den fazla kahve evi kuruldu.Birçok işletme bu özel kahve evlerinden büyüdü. Örneğin Lloyd’s London, Edward Lloyd’s Coffee House’da bu dönemlerde ortaya çıktı.

Yeni Dünyada Kahve

1600’lerin ortasında İngilizler tarafından New York olarak adlandırılan New Amsterdam’a kahve getirildi. Kahve evleri hızla çoğalmaya başlasa da dönemin kralı çaydan topladığı vergilerden ötürü halkı çaya teşvik etmek için 1773′ kadar mücadele verdi. Boston Çay Partisi olarak bilinen isyan, Amerikan içki tercihini kahveyle sonsuza dek değiştirecekti.

Kahve – medeni dünyanın en sevdiği içkidir. – Thomas Jefferson

Dünyadaki Gelişmeler

Kahve içeceğine olan talep artmaya devam ederken, Arabistan dışında kahve yetiştirmek için sıkı bir rekabet başladı.

Hollandalılar nihayet 17. yüzyılın ikinci yarısında fidan alımına başladı. Onları Hindistan’a dikip yetiştirmek için verdikleri ilk mücadeleler başarısız oldu. Ancak şu anda Endonezya’daki Java adasında gösterdikleri çabalarla başarılı olabildiler.

Bitkiler büyüdü ve kısa sürede Hollandalılar kahve üretim hacminin çoğuna hakim oldular, böylelikle kahve ticaretini geliştirdiler. Daha sonra kahve ağaçlarının yetiştiriciliğini Sumatra ve Celebes adalarına kadar genişlettiler.

Kahvenin Amerika’ya Gelişi

1714’te Amsterdam Belediye Başkanı, Fransa Kralı XIV. Kral, Paris’teki Kraliyet Botanik Bahçesine kahve dikilmesini emretti. 1723’te genç bir deniz subayı olan Gabriel de Clieu, Kral’ın fabrikasından bir fide aldı. Zorlu bir yolculuğa rağmen – korkunç hava koşulları altında Martinik botanik bahçeye fideyi ulaştırarak dikmeyi başardı. Ekimden sonra, fide sadece gelişmekle kalmadı, aynı zamanda önümüzdeki 50 yıl içinde Martinik adasında 18 milyondan fazla kahve ağacının yayılmasıyla devam etti. Daha da inanılmaz olan, bu fidenin Karayipler, Güney ve Orta Amerika’daki tüm kahve ağaçlarının ebeveyni olması idi.

Ünlü Brezilya kahvesi, varlığını imparatorun kahve fidesi almak için Fransız Guyanası’na gönderdiği Francisco de Mello Palheta’ya borçludur. Fransızlar paylaşmaya istekli değildi, ama Fransız Valisinin karısı, iyi görünmesiyle büyüledi, gitmeden önce ona büyük bir buket çiçek verdi – bu buketin içine gömülü halde, bugün milyarlarca dolarlık bir endüstriye başlamak için yetecek kadar kahve çekirdeği vardı.

Misyonerler ve gezginler, tüccarlar ve sömürgeciler kahve çekirdeğini yeni topraklara taşımaya devam etti ve dünyaya kahve ağaçları dikildi. Muhteşem tropik ormanlarda ve engebeli dağlık bölgelerde ekim alanları kuruldu. Bazı mahsuller gelişti, bazıları ise kısa ömürlü oldu. Kahve ekonomisinde yeni milletler kuruldu. 18. yüzyılın sonunda, kahve dünyanın en karlı ihracat ürünlerinden biri haline geldi. Ham petrolün ardından kahve, dünyada en çok aranan ürünü oldu.

Kapat

ÜST

X